„Słoneczka” dokarmiają ptaki

Dnia 21 stycznia 2021 roku ,dzieci z oddziału III „Słoneczka” zadbały o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie byli głodni. Na przedszkolnym tarasie przedszkolaki uzupełniły karmnik, ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki, dzieci posiadały już wiedzę na ich temat, ponieważ wyjście na taras poprzedziła prezentacja multimedialna o ptakach spędzających zimę w Polsce. Podczas dokarmiania ptaków, dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych, zimowych warunków. Jednocześnie jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na los zwierząt. Przyloty ptaków mogliśmy obserwować przez okno naszej sali. Radości i poczucia spełnienia nie było końca. „Słoneczka ” stojąc przy oknie omawiały jaki rodzaj ziarna przyniosły i liczyły przylatujące ptaki.

Opracowanie: Katarzyna Tryniecka, Anna Faryj