Zabawa Andrzejkowa w naszym przedszkolu

Dnia 27 listopada 2020 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Wszystkie dzieci wystroiły się na tą okazję w strój w wybranym kolorze. Jako pierwsze w kultywowaniu tradycji andrzejkowych wspólnie brały udział dzieci oddziału I „Biedronki” i oddziału II „Motylki”. Następnie w zabawie uczestniczyły dzieci oddziału III „Słoneczka”, IV „Ufoludki” oraz V „Wiewiórki”. Wiedźma Katarzyna wierszem „Andrzejkowy wieczór” wprowadziła przedszkolaków w atmosferę zwyczajów i tradycji  ludowych. Następnie rozpoczęto pląsy i tańce ilustrowane ruchem przy muzyce, które prowadziła Wiedźma Renata. Każde dziecko z grupy miało możliwość trzymania czarodziejskiego klucza, przez który wylano wosk i wróżono przyszłość przedszkolaków. Najbliższe zdarzenia odkrywała przed dziećmi wróżba nietoperza. Natomiast z wróżby dobrego duszka dzieci poznały imię przyszłego męża lub żony. Niektóre dzieci brały udział we wróżbach cyklicznych odkrywając tajemnicze spodeczki. Zabawę urozmaiciły konkursy zręcznościowo-sprawnościowe z elementem rywalizacji, w których dodatkową atrakcją były słodycze dla zwycięzców. Każda grupa otrzymała pamiątkowy Dyplom uczestnictwa w Zabawie Andrzejkowej i chętnie pozowała do zdjęć.

Opracowanie: Renata Zemrys, Katarzyna Tryniecka